FAQ - často kladené dotazy

Proč existuje support centre

Support Centre bylo založeno, aby podpořilo studenty při studiu matematicko-statistických předmětů. Pomůžeme Vám překlenout rozdíly mezi úrovní Vašich znalostí ze střední školy a úrovní, kterou po Vás požaduje vysoká škola. Nabízíme možnost problematice hlouběji porozumět, a to v neformálním studijním prostředí.

Kdo může support centre navštívit

Mohou nás navštěvovat všichni studenti Masarykovy univerzity. Nezáleží na ročníku, fakultě nebo oboru. Centrum je otevřeno i studentům jiných vysokých škol, kteří o naše služby projeví zájem.

Na co se mohu ptát

Můžete se zeptat na cokoliv (žádný dotaz není příliš jednoduchý), co Vám při současném studiu matematicko-statistických předmětů dělá problém. Mohou to být dotazy na látku z přednášek, cvičení nebo jiné nejasnosti, se kterými se potýkáte. Tutoři Vás povedou k tomu, abyste matematice a statistice porozuměli a pochopili logiku řešení příkladů a úloh (nebudou je však řešit za Vás).

Jak často mohu chodit

Tak často a tak dlouho, jak budete chtít. Bude-li Vás v jeden moment v centru více, bude muset tutor svou pozornost rozdělit mezi více lidí.

Mohu pokládat dotazy raději e-mailem

To bohužel nejde. Support Centre musíte navštívit osobně. Můžete však využít fórum na našich webových stránkách a zkusit najít odpověď na svůj dotaz tam.

Kdy je centrum otevřeno

Otevírací doba je zveřejněna a každý týden aktualizována na stránkách Support Centrev sekci Kontakty.

Kdo vede výuku

Support Centre neposkytuje klasickou výuku. Pomáhat při studiu Vám budou dobrovolní tutoři jak z řad studentů, tak z řad učitelů. Můžete si tak vybrat, zda je Vám bližší vysvětlení Vašeho kolegy, který si již prošel tím, co Vás teprve čeká, nebo profesionála, který přímo vede semináře či přednáší.

Projeví se mé návštěvy na hodnocení z předmětů ve škole

Ne tak, že by Vám návštěvy centra automaticky přinesly nějaké body navíc. Doufáme však, že přispějeme k tomu, že porozumíte problematice a to se pak odrazí v úspěšnosti Vašeho studia daných předmětů. Váš vyučující však ani nemusí vědět, že našich služeb využíváte. Evidence je vedena čistě pro potřeby vyhodnocování a zlepšování činnosti Support Centre.

Zpětná vazba

Velmi nám pomůže, pokud zhodnotíte práci tutora a přínos, který jste díky němu zaznamenali. Pomůžete nám zlepšit naše služby. Děkujeme

Budu dostávat domácí úkoly

Pokud budete chtít :-)

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.